Walka z wirusami

Walka z wirusami Należy dodać, że powinniśmy

Każdy, kto ma komputer lub laptop wie jak wkurzające są wirusy komputerowe. Niektóre są tylko złośliwe inne dużo bardziej niebezpieczne zrobione przez hakerów. W rzeczywistości istnieje sposób, w jaki moglibyśmy się przed nimi chronić.http://www.djmike.com.pl/ Oczywiście nie daje on stu procentowej pewności. Można powiedzieć, że zajmuje to cztery kroki. Krok pierwszy pod żadnym pozorem nie otwieraj poczty od nieznanej osoby. Najwięcej wirusów dostaje się właśnie przez pocztę elektroniczną. Krok drugi to kontynuacja pierwszego. Należy dodać, że powinniśmy otwierać załączniki, jeżeli wiemy, co zawierają. Krok trzeci jak najbardziej oczywisty polega na nieustannym aktualizowaniu oprogramowań antywirusowych.

Krok czwarty też dosyć oczywisty, należy dbać o aktualność oprogramowania firmy Microsoft, korzystając z zasobów on-line. Wirus inaczej jest to kod napisany w sposób umożliwiający jego samo replikację. Próbuje on dostać się na inne komputery poprzez dołączenie się do innych programów. Może on powodować uszkodzenie sprzętu lub oprogramowania. Co zrobić, kiedy już mamy wirusa? Najlepiej jest postępować zgodnie z instrukcją twojego oprogramowania antywirusowego.

W niektórych przypadkach jesteśmy zmuszeni usunąć ręcznie kod wirusa. Informacje znajdują się z tyłu opakowania antywirusowego.

Artykuł dzięki:
http://almontgdansk.pl