Korzystanie z Internetu

Korzystanie z Internetu ludzi bez potrzeby

Internet jest to miejsce, w którym można pozyskiwać informacje i kontaktować się z innym ludźmi. Może służyć do rekreacji, nauki lub komunikacji. Korzystają z niego wszyscy. Poczynając od kilkumiesięcznych dzieci a na staruszkach kończąc. Wykorzystują go zarówno firmy jak i osoby prywatne. Korzystanie z Internetu niesie za sobą wiele niebezpieczeństw. Takich jak działanie hakerów czy złośliwych oprogramowań. Informacje w nim zawarte nie dają stuprocentowej gwarancji prawdziwości. W Internecie każdy może coś napisać nie koniecznie zgodnego z prawdą. Każdy może być każdym. Przykładowo w Realu jesteś zamkniętym w sobie nastolatkiem a w sieci super przystojnym i odważnym. Czasami druga osobowość zaczyna dominować, przestajemy żyć w świecie prawdziwym i skupiamy się na tym drugim. Jednakże ma także wiele zalet. Nie wątpliwie przemawia za tym jego duża popularność.

Można w nim odnaleźć dawno zaginionych bliskich i znajomych. Można rozluźnić się w chwili wolnej. Umożliwia nawet nauki czegoś nowego. Tylko w taki sposób można w przeciągu paru chwil znaleźć odpowiedni produkt, porównać ceny i kupić nie ruszając się z domu. Jeśli chodzi o szukanie informacji idzie to znacznie szybciej niż np. z książki. Dzięki Internetowi można oglądać wypowiedzi mądrych ludzi bez potrzeby osobistej obecności. Dla samotnych są portale, na których można znaleźć drugą połówkę.

Można założyć sobie pocztę, z której można odbierać wiadomości. Tylko on umożliwia podtrzymywanie kontaktów mimo gigantycznej różnicy geograficznej.

Artykuł dzięki:
http://www.sipi.com.pl